stan istniejący

Projekt dobudowy budynku ze strefą wejściową do szpitala w Międzylesiu został wstrzymany w 2010/2011 roku, w tym czasie Inwestor szukał alternatywy dla projektu realizowanego.

zmiana koncepcji częśći wejściowej oraz elewacji

We współpracy z firmą Techno-Art przygotowałem koncepcję przebudowy obiektu wejściowego, aranżacji wnętrza holu oraz wewnętrznego patio wraz z pomysłem na przebudowę całej elewacji współczenej części kompleksu szpitalnego.

zielone sąsiedztwo

Budynek szpitala mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, znajduje się tam bardzo dużo zieleni i w tym właśnie szukałem inspiracji.

drewniana elewacja

Zaproponowana elewacja z drewna nawiązuje do sąsiedztwa, stanowi jednocześnie materiał bardzo przyjazny dla ludzi przebywających w szpitalu.

strefa wejściowa

Zakresem koncpecji było opracowanie przebudowy oraz aranżacji budynku wejściowego do całego kompleksu szpitalnego oraz propozycja wykonania elewacji, która mogłaby być zastosowana rónież na innych częśćiach kompleksu .

elewacja

Koncepcja zakładała wykonanie okładziny drewnianej również na głównej części obiektu.

wewnętrzne patio

Pomiędzy budynkiem wejściowym a głównym gmachem obiektu znajduje się niewykorzystane patio, naszym zdaniem jest to miejsce o dużym potencjalnie dla strefy wejściowej jak i dla całego kompleksu.

świetliki w holu

Jednym z elementów zatrzymanego w realizacji projektu były świetliki nad przestrzenią wejściową - elementy mocno okreśłające samo wnętrze.

zagospodarowanie patio

Propozycją projektową było maksymalne otwarcie wnętrza holu wejściowego na patio, wyrównanie posadzek patio i wnętrza oraz obniżeni ewszytskich okien do poziomu posadzki. Część patio została przeznaczona na strefę zieleni, część z posadzką tarasową do użytku dla pacjentów i odwiedzających.

wnętrza

Dla potrzeb projektu samego wnętrza holu wejściowego motyw drzew i lasu został przetworzony w kierunku bardziej abstrakcyjnym, jednak również przyjaznym dla ludzi.

widok z patio w kierunku holu

Szkic pokazujący motyw elewacji oraz motyw kolorystyczny wnętrza holu.

wnętrze

Część stropu holu musiała zostać przysłonięta sufitem podwieszonym osłaniającym instalacje techniczne.

wnętrze holu

Centralna część holu to informacja, ponadto zaprojektowano szatnie, strefę sanitraną oraz kawiarnię.

elewacja

Elewacja została zaprojektowana w kilku wariantach.

Międzylesie w Warszawie

Szpital w Międzylesiu znajduje się w środku lasu, jego lokalizacja jest wyjątkowa.

lokalizacja

Międzylesie, Warszawa.