osiedle domów jednorodzinnych

Projekt obejmował budowę 7 domów dwumieszkaniowych oraz 4 czterolokalowych.

elewacja południowa

Od strony południowej zaprojektowane zostały pokoje dzienne wraz z balkonami lub tarasami, z poziomu mieszkania na pierwszym piętrze wykonano zejście do ogródka.

budynki czterolokalowe

Po stronie zachodnie osiedla zaprojektowane zostały dwa budynki czterolokalowe.

budynki dwulokalowe

Budynki jednorodzinne dwulokalowe zostały zaprojektowane z jednym mieszkaniem na pierwszym piętrze z zejściem do ogródka oraz z drugim mieszkaniem na drugim piętrze, przy którym znajduje się większy taras.

elewacja północna

Na elewacji północnej znajdują się okna doświetlające sypialnie wszytskich mieszkań, jedynie budynki skrajne mają dodatkowe okna w elewacjach zachodnich lub wschodnich.

parter

Na parterze zaprojektowane zostały garaże, pomieszcznia techniczne z kotłami oraz pomieszczenia gromadzenia śmieci, osobne dla każdego mieszkania. Ogródek przynależy do mieszkania na pierwszym piętrze.

pierwsze piętro

Na pierwszym piętrze znajduje się większe mieszkanie wraz z małym balkonem i zejsciem do ogródka. Od strony północnej zlokalizowano sypialnie, od południowej salon.

drugie piętro, poddasze

Na najwyższej kondygnacji poddaszowej zaprojektowane zostało nieco mniejsze mieszkanie z dużym tarasem.

działka

Geometria działki sprawiła, że nie mieliśmy zbyt dużej swobody w rozwiązaniu zagospodarowania terenu, niezależnie jednak od uwarunkowań staraliśmy się wystrefować i oddzielić od siebie część prywatną, półprywatną oraz publiczną.

lokalizacja

Działka znajduje się przy sięgaczu ul. Mińskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Kasiny oraz niedaleko węzła obwodnicy atostradowej Wrocławia.