budynek północny, widok od południa

Projekt powstał na początku roku 2007, powierzchnia działki wynosi około 950 m2, zaprojektowano 11 mieszkań oraz 14 miejsc postojowych w garażu wbudowanym.

budynek północny, widok od północy

Specyficzna lokalizacja obiektu na przecięciu się osi funkcjonalnych planowanego osiedla sprawiły, że zaproponowaliśmy powiązanie przestrzeni ponad Kościołem z terenami ogólnodostępnymi. Stąd możłiwość wejścia na zielony dach.

zespół dwóch budynków

Uzyskaliśmy powierzchnie użytkową mieszkań wraz z antresolami wórwną 629 m2. Zaprojektowanie na tak małej działce z wieloma ograniczeniami takiej powierzchni nie było proste.

ściana szczytowa

Budynek północny został dostosowany do lini zabudow, która jest przekrzywiona w stosunku do pozostałych granic działki. Dzięki temu możliwe było uzyskanie maksymalnej powierzchni mieszkań oraz wytworzenie charakterystycznego elementy dla projektowanej zabudowy.

widok od północy

Okoliczna zabudowa istniejaca była dość instensywna.

widok od północy

Elewacja została zaprojektowana z trzech głównych elementów - ściana z okładziny tynkowanej, białej, ściana z okładziny grafitowej, np z euronitu oraz elementy okładziny drewnianej.

strefowanie

Dzięki zastosowaniu ogrodzeń i murków nie było potrzeby wynoszenia kondygnacji parteru znaczenie powyżej poziom terenu, zaglądanie jak również możliwość dojścia do przestrzeni prywatnych zostały zredukowane praktycznie do zera.

zagospodarowanie terenu

Dodatkowym uwarunkowaniem które nałożyliśmy na siebie była chęć zachowania jak najbardziej czystego układu strefowania - i tak zostałą zaprojektowana przestrzeń wspólna, publiczna pomiędzy budynkami oraz wydzielone ogródki na parterze poszczególnych mieszkań.

poziom garażu

Na kondygnacji garażu zaprojektowaliśmy 14 miesjc postojowych dla samochodów, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne.

budynek północny, drugie piętro

Na kondygnacji drugiego pietra znalazły się dwa większe mieszkania z dodatkowymi antresolami powyżej.

budynek północny, antresole

Na poddaszu zaprojektowane zostały antresole, zwiększając tym samym powierzchnie mieszkań.

lokalizacja

Zespół budynków został zaprojektowany przy ulicy Partynickiej we Wrocławiu, po północnej stronie zespołu budynków mieszkalnych przy ul. Braterskiej realizowanych przez zespół ARCH-E dla Rodis Dewelopment. Projekt nie doczekał się realizacji.