widok

Lokalizacja przebudowywanego obiektu jest niepowtarzalna i unikatowa w skali Szklarskiej Poręby, Esplanada jest położona w ścisłym centrum miejscowości, w parku z widokiem na pełną panoramę Karkonoszy.

obiekt istniejący

Obiekt składa się z budynku, który miał ulec przebudowie oraz z podcienia z tarasem powyżej, dla których zaplanowano zmianę funkcji i wykorzystanie podcienia jako obiektu kubaturowego. Przewidziana przez Inwestora funkcja dla rozbudowanego obiektu to restauracja wraz z salą wielofunkcyjną.

podcień

W przestrzeni otwartej zaprojektowaliśmy salę restauracyjną wraz z kuchnią oraz zapleczem technologiczno-instalacyjnym.

taras

Powyżej sali restauracyjnej na parterze zaprojektowaliśmy taras z dostępem poprzez windę towarową do kuchni. W ten sposób została zachowana pierwotna funkcja tego miejsca.

świetliki

W celu podkerślenia niepowtarzalności miejsca chcieliśmy pokazać drugi kierunek, również bardzo ważny dla tego obiektu, widok w kierunku północnym na otaczającą obiekt zieleń wysoką.

świetlik

Dzięki takiemu zabiegowi sala restauracyjna zyskała we wnętrzu nową perspektywę, jedną jest oczywisty widok w kierunku południowym na panoramę Karokonoszy, pojawił się jednak drugi kierunke - północny na zieleń powyżej Esplanady.

lokalizacja

Obiekt jest położony na zboczu, powyżej centrum Szklarskiej Poręby, z pięknym widokiem na Karkonosze oraz z sąsiedztwem zieleni wysokiej.

wnętrze

Z perspektywy wnętrza pojawia się drugi kierunek - północny.

przekrój

Idea została zrealizowana w postaci wymiany konstrukcji, wykonaniu ciągłego otworu oraz dużego ciągłego świetlika. W przestrzeni sufitu podwieszonego oraz obudowy świetlka zaprojektowane zostały instalacje, w tym wentylacja.

rzut parteru

W części istniejącej obiektu zaprojektowana została sala wielofunkcyjna oraz sanitariaty, w części otwartej Esplanady pojawiła się sala restauracyjna oraz zaplecze technologiczno-instalacyjne.

rzut piętra

Na piętrze obiektu istniejącego zostały zaprojektowane po0mieszczenia biurowe, odnowiony taras zyskał stałe siedziska zintegrowane ze świetlikiem.

nadbudowa

Inwestor rozważał również przebudowę obiektu w wersji z nadbudową istniejącego tarasu, koncepcja wraz z kosztorysem została wykonana w dwóch wariantach.

wnętrze

Dla tej wersji koncepcji zostały zastosowane analogiczne rozwiązania - otwarcie na dwa kierunki.

zewnętrze

Widok w kierunku południowym na panoramę Karkonoszy.