Vapiano

Restauracja Vapiano w Galerii Mokotów była czwartą realizacją tej sieci w Polsce, w tym trzecią w Warszawie.

strefa wejściowa

Przy wejściu do lokalu znajduje się zawsze strefa kontroli, gdzie otrzymuje się kartę, za pomocą której zamawia się posiłki oraz gdzie dokonuje się opłat przy wyjściu.

otwarta kuchnia

Charakterystycznym elementem restauracji Vapiano jest otwarta kuchnia, gdzie przygotowuje się posiłki na oczach klienta. Po zmianie standardów projektowych w 2012 roku w restauracjach Vapiano pojawiła się również zieleń na ścianach.

lokal dwupoziomowy

Restauracja w Galerii Mokotów została zaprojektowana jako lokal dwupoziomowy. Na górnym poziomie znajduje się część sali dla klientów oraz część zaplecza.

przygotowanie posiłków

W otwartej kuchni przygotowywane są posiłki, podobnie na oczach klienta produkowane są półprodukty, np makaron w wydzielonej przy wejściu części lokalu.

Galeria Mokotów

Lokal restauracji tworzy wraz z pozostałymi lokalami strefę gastronomiczną Galerii, jest największym lokalem tego typu w Galerii Mokotów.

drugi poziom

Dzięki dużej wysokości lokalu możliwe było zaprojektowanie drugiego poziomu sali, było to jednak zamierzenie wymagające dużego zaangażowania oraz wielobranżowej współpracy z Projektantami przebudowy strefy foodcourt-u Galerii (SUD-Architekci wraz z podwykonawcami).

drugi poziom

Przez lokal przebiega kanał oddymiający przestrzenie komunikacyjne Galerii, w projekcie konieczne było uwzględnienie również wyników nowej symulacji oddymiania dla projektowanego lokalu. Współpracowaliśmy przy tym zamierzeniu z inżynierami Tadeuszem Ciskiem oraz Lesławem Decem z firmy Protect.

świetlik

Lokal Vapiano doświetlony jest za pomocą świetlika ponad pasażem w Galerii, restauracja stanowi część przestrzeni Galerii.

strefa gastronomiczna

Wejście do lokalu prowadzi z przebudowywanej również w 2013 roku częśći gastronomicznej Galerii. Projektantem przebudowy Galerii bylo biuro projektów SUD Architekci.

plan Galerii

Restauracja Vapiano stanowi największy lokal gastronomiczny w obiekcie.

lokalizacja

"Vapiano 3" znajduje się w Warszawie, w Galerii Mokotów niedaleko lotniska.