greenGO Michał Zgorzyński
Sikorskiego

Coraz bardziej zwracamy się w naszej działaności w kierunku ekologii, nie chodzi nam przy tym jednak o sztuczne spełnianie wymagań koniecznych do uzyskania odpowiedniego certyfikatu dla obiektu, to jest również ważne ale nie powinno być celem samym w sobie, chcemy patrzeć na budynki w bardziej naturalny, tradycyjny sposób, uwzględniając naturalne procesy zachądzące wokół nas, wykorzystując je. Stale poszerzamy naszą wiedzę w zakresie tradycyjnych materiałów budowlanych, możliwości ich wykorzystania współcześnie. Od zawsze wykorzystanie materiałów naturalnych, odnawialnych było dla nas ważne, nie zawsze jednak udawało się nam realizować nasze pomysły, staramy się jednak wprowadzać elementy ekologiczne zarówno do projektów komercyjnych, usługowych, produkcyujnych jak również do projektów mniejszych i potencjalnie bardziej do tego predysponowanych.

Ekologia to dla na również kwestia oderwana od obiektywnego wpływu obiektu na środowisko, to również kwestia powiązania, połączenia przestrzeni obiektu z otoczeniem, wykorzystanie potencjału lokalizacji działki, wydobycie jej atutów. Ekologia to również projektowanie otwarte na potrzeby człowieka, proste odniesienia, nawiązania do natury, czy po prostu detal.

Nowe Żerniki

Staramy się poszerzać naszą wiedzę z zakresu budownictwa naturalnego, powiększamy naszą bibliotekę, uczestniczymy w różnego rodzaju kursach oraz szkoleniach z tego zakresu. Szukamy zastosowania nowych technologii, lekkiego budownictwa prefabrykowanego z drewna, z wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych i odnawialnych surowców. Chcielibyśmy w przyszłości mieć większą możliwość rozwijania tej części naszej działaności - zapraszamy do współpracy.